המרכז הישראלי
לציור פורטרטים

המרכז הישראלי

המרכז הישראלי לציור פורטרטים מברך את קהילת ציירי וצייירות הפורטרטים בישראל ומקדם חשיפת אמני פורטרטים במרחב הוירטואלי. אנו נותנים במה לכולם, ללא הבדלי השכלה וניסיון אמנותי ומיישמים את אמונתנו בחשיפת ציורי פורטרטים, במגוון סגנונות וטכניקות, רחב ככל הניתן.

אתר המרכז הישראלי לציור פורטרטים הוקם בשנת 2008. נקודת המוצא של Portraits Bank, הינה ליצור מעיין "בנק" של ציירי פורטרטים, כאשר האתר מעניק במה חופשית וחינמית לכל יוצרת ויוצרת בתחום הדיוקנאות, כל עוד הדיוקנאות בוצעו בעבודת יד ולא עובדו באמצעות תוכנות מחשב.

לציירים אין גיל... ניתן לזהות בגרות או בשלות בציורים, אך אנו מאמינים כי אין לשפוט ציור על פי גיל האמן. לפיכך, מקבל המרכז הישראלי לציור פורטרטים, אמני ציור דיוקנאות בכל גיל ובכל השכלה. לדעתנו, אדם המצייר פורטרט, בין אם פורטרט עצמי, אדם אחר או בעל חיים, ניחן בצורך כפול: הצורך ליצור והצורך להנציח. יצירה, יחד עם התאבון לאוכל ולמין - נשארת עם האדם עד יומו האחרון ולמעשה, מתחילה מיומו הראשון. ציור פורטרט הינו, עבורנו, תפיסת מרחב - זמן ברובד גבוה, תפיסה אשר הביאה במהלך ההיסטוריה האנושית ליצירות המרהיבות ביותר.

יש הרואים בציור פורטרט כמעין חנופה, בעיקר בעקבות היותם של ציירים מפורסמים רבים אנשי חצר של אצילים ומלכים, כאשר חלק ניכר מעבודותיהם היו על מנת לרצות עת הפטרונים שלהם. זאת דרך אחת לראות ציורי דיוקן, אך אין ספק כי גם אם זהו המצב, תמיד ניכר בציורי הפורטרט גם הנפש הפנימית של האמן, הרגשתו לגבי נשוא הדיוקן ובעיקר - הטכניקה הייחודית לו. המרכז הישראלי לציור פורטרטים אינו עוסק בסיבות או במניעים לציור, אף על פי שעבור כל אמן ואמנית באתר, הסיבות והמניעים לציור פורטרטים, בוודאי שונים. אנו עוסקים בציור הדיוקן עצמו: הייחודיות, העוצמה והרגש המועבר באמצעות ציור פני אדם וגוף אדם. עיון בעבודות האמנים המציגים באתר מלמד על כך רבות: פורטרטים בצבעי שמן, עפרון, גואש, אקריליק, טכניקות מעורבות וסגנונות מגוונים. יוצרת אחת מבין האמנים, אף מציירת פורטרטים כשעיניה מכוסות והדיוקן אותו היא מציירת, נובע מתחושת ההילה שהיא חשה סביב המודל מולה. עד כדי כך שונים ומגוונים אמני הפורטרטים המציגים באתר Portraits Bank!

אנו קוראים לאמני פורטרטים בפועל, בדימוס, "ציירים למגירה" וכדומה - לצאת ולהציג את עבודותיהם באתר המרכז הישראלי לציור פורטרטים. הצגת העבודות הינה חינם לכל ומהווה במת אמנות פרטית משלכם. כל צייר/ת באתר מקבל במה פרטית להצגת ציורי פורטרט, עם אפשרות להצגת הציורים במצגת. המרכז לציור פורטרטים מאפשר לכל אמן/ית פורטרטים להציג גלרייה אישית לצד אמני פורטרטים נוספים וכן, ציור אחד מתוך הגלריה בדף הבית של האתר. היו גם אתם חלק מן הקהילה האקסקלוסיבית של ציירי הדיוקנאות באתר Portraits Bank.
 
אדי שרגא
אולג קוקלין
אורי יעקובי
אורלי גילעד
אייל ברוך
איליי גולד
אילנה
אירית ישראלי
איתי ארד
איתי קמינר
אלי אפנברגר
אלי בייטלמן
אמיל אביטן
אמיר טומשוב
אנבלה יוסופוף
אפרים לוי
אשר ברבי
ברוך נריה קנדל
ברקת אומיאל
בתיה וייס
בתיה חלף
בתיה לוינשטיין
גבריאלה קרסטש
גדי פדר
גלית מיכאלי
דוד שושנה
דורית עמיקם
דינה יערי
דנה קוגן
דני דוברושקלנקה
דני הויזנר
הדס מיכה
היא-לי סופר
הנריק רוסטוביץ
ואדים קאשרסקי
ויקטור גז
ז'אק וארון
חדוה אטיאס
חיים דידובסקי
חן אגוזי
יואב פרץ
יוליה
יזהר גוריון
יניב דרור
יוסי שמלה
יורם לוי
יעל קרן
יצחק אשר
יצחק מילר
ירון כוכבי
כפיר גריידי
כרים אבו שקרה
לאה הרפז
ליאן אלחסוב
לריסה קופרשטיין
מוטי לורבר
מיטל
מיטל אלכסנדר
מיכל אריאלי
מירה לוי
מיקי ואגו
מלי אזולאי
מרי שגב
משה לויס
נועם בן משה
נועם שארגורודסקי
נורית צדרבוים
נטלי
נטלי בנעים
ניצה גראניק
ניצן נחום
נסים גאון
נריה בר
סבטה אסטרינה
סוזנה באן חתם
סימונה
סמדר לומניץ
עדי יאיר
עליזה כהן
עמית ליאון
צביה האריס
ציפי גלעד
קובי מוריץ
קטיה קרופיצקי
קיריל נלקנבאום
קרן פרינץ
רוני יפה
רונית ביננבוים
רונית ערמוני
רחל טוקר שיינס
רחל רמות ינון
רעות נוי
שולי כהן
שיר טמסוט
שלי אבן כהן
שמוליק שיף
שרה סיני
תמי אפשטיין